Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2006.10.31 g. 20:02

"Starość jest piękna" - próba czytana w Studio

Agencja Dramatu i Teatru AdiT zapraszają 6 listopada na próbę czytaną (w języku polskim) z cyklu „Wariacje” „Starość jest piękna” Esther Vilar


Przekład: Bożeny Intrator
Aktorzy:
Grażyna Barszczewska, Anna Milewska, Zofia Saretok, Arkadiusz Bazak
Reżyseria i oprac. tekstu: Waldemar Modestowicz

Po czytaniu zapraszamy na rozmowę z prof. Ewą Sikorą z Instytutu Biologii Doświadczalnej
im. M. Nenckiego w Warszawie, konsultantką i Autorką wstępu do książki Toma Kirkwooda
"Czas naszego życia. Co wiemy o starzeniu się człowieka"
tłum. Monika Kowaleczko-Szumowska
wydanej przez
Wydawnictwo „Charaktery” — Magazyn Psychologiczny dla każdego.

poniedziałek, 6 listopada 2006, godz. 19.00
Teatr STUDIO im. ST. I. Witkacego, Mała Scena, Pałac Kultury i Nauki, wstęp wolny

STAROŚĆ JEST PIĘKNA – to wyrazisty i mocny głos przeciwko panującemu obecnie terrorowi młodości. Szóstka aktorów, za pomocą prostych środków, zmienia się na oczach widzów z młodych w starych i odwrotnie. Poruszają po kolei wiele ważnych problemów: odchodzenie na emeryturę, które postrzegają jako wygnanie z czynnego życia społecznego, synonim nieprzydatności i zniedołężnienia, nadużywanie sposobów na zatrzymanie młodości, pozbywanie się dziadków, babć i rodziców poprzez umieszczanie ich w tzw. domach seniora.

ESTER VILAR – Argentyńska pisarka i lekarka. Autorka dzieł z pogranicza filozofii, socjologii i etyki oraz powieści i dramatów. Urodziła się w 1935 roku w Buenos Aires, w rodzinie niemieckich emigrantów. Studiowała medycynę i socjologię w Argentynie i w Niemczech. Mieszkała w Szwajcarii, Wiedniu, południowej Francji, obecnie w Londynie, w Barcelonie i Dublinie. Zawsze jednak pisała i pisze po niemiecku. W roku 1980 wydała prowokacyjną książkę Starość jest piękna, podobnie wojowniczy charakter mają prace: Oszałamiający blask głupoty, Małżeństwo jest niemoralne, Katoliczki wszystkich krajów łączcie się. Są one, jak zawsze u tej pisarki, błyskotliwe i zaskakujące. W roku 1982 światową sensację i burzliwe dyskusje wywołała Amerykańska Papieżyca – dzieło o roli kobiety w Kościele Katolickim.


-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy